Z pekla na vrchol

Hovorí vám niečo meno Oprah Winfrey ? Nie? Nevadí. Po prečítaní tohto článku budete vedieť, o akej dáme ste sa práve dozvedeli.

Oprah Winfrey je jednou z najbohatších žien sveta. Medzi Afroameričankami jej patrí prvé miesto.

Ako sa však stala známou a bohatou? Ak si myslíte, že zdedila majetok po rodičoch, ste na omyle.

Oprah prežila veľmi kruté detstvo. Ako malá bola zneužívaná svojím otcom aj ďalšími mužskými členmi rodiny. Počas svojho detstva sa stretávala s násilím, fyzickými trestami a znásilňovaním. Častokrát bola svedkom strašidelného prístupu k ženám v jej okolí.

Napriek tomu vyrástla z dievčatka, ktoré prežilo pekelné detstvo na silnú nezávislú ženu a hrdú nositeľku titulu najväčšej afroamerickej filantropky všetkých dôb.

Oprah bola dokonca magazínom Forbes označená za najvplyvnejšiu svetovú celebritu. Jej fanúšikovia dokonca v rokoch 2004 a 2008 boli za to, aby kandidovala na post prezidentky Spojených štátov.

Sama Oprah tvrdí, že už ako malé dievča sa modlila k Bohu a kládla mu otázky ohľadom toho, ako môže všetko zlé, čo prežíva použiť k zmene k lepšiemu životu. To bol jej motor, ktorý ju poháňal vpred. Za celým jej úspechom stoja teda KVALITNÉ OTÁZKY.

Čo tým chcem povedať? No predsa to, že si pri každom probléme nekládla otázky typu „Čo teraz?“, „Prečo práve ja?“, „Čo som urobila zle?“. Cestou k úspechu ju posúvali otázky ako „Čo je potrebné urobiť pri riešení problému ako prvé?“, „Ako môžem celú situáciu otočiť vo svoj prospech?“.

Oprah si jednoducho kládla otázky, na ktoré existovali odpovede. Otázky, ktoré ihneď vedú k riešeniu.

Táto žena je dôkazom toho, že každý z nás má v sebe potrebnú silu na prekonanie prekážok. Je len potrebné presvedčiť samého seba, že každý deň je nutné spraviť maximum pre lepší zajtrajšok. Pretože každé ráno máme šancu začať odznova.

Ako povedal slávny Antoine de Saint-Exupéry: „Človek sa naplno prejaví, až keď si zmeria svoje sily s prekážkou.“

 

 

 

„Myslite ako kráľovná. Kráľovná sa nebojí sklamania. Sklamanie je ďalším odrazovým mostíkom k veľkosti. “ Oprah Winfrey

0 komentárov k článku “Z pekla na vrcholPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *