Ruka v ruke

Každý z nás si v živote stanovil nejaké ciele – od novoročných predsavzatí po celoživotné sny. Niekto chce schudnúť, niekto si chce našetriť na nový dom alebo sa chce dostať na koncert svojej obľúbenej kapely. Samozrejme nejde o to, o čo sa snažíme. Dôležitejšie je to, či sa naozaj snažíme, alebo si to iba nahovárame. Na ceste ku každému cieľu sú najdôležitejšie dve veci – motivácia a vytrvalosť. Jedna bez druhej však neexistuje. To znamená, že môžeme mať najlepšiu motiváciu, no keď nie sme vytrvalí
v tom čo robíme, vzdáme si pri prvej príležitosti. Predstavte si, že by ste sa pri prvej prekážke vzdali. Kam by ste sa dostali? No k vášmu vytúženému cieľu určite nie. Každý z nás dobre vie, že na každej ceste životom narazíme na prekážky, či už sú malé alebo väčšie. V krátkosti si povieme príbeh o Fannie Hurstovej. V roku 1915 prišla do New Yorku, kde pracovala ako čašníčka. Prišla tam však s iným cieľom. Chcela preraziť na Broadway ako autorka. Jej práca kombinovala témy ako sú práva žien a rasové vzťahy. Za štyri roky, kedy posielala žiadosti do rôznych vydavateľstiev bola viac ako 35-krát odmietnutá, no napriek tomu sa nevzdávala. Vedeli by ste túto situáciu zvládnuť vy? Fannie sa snažila do poslednej chvíle. Nevzdávala sa a išla za svojím snom. Nakoniec sa jej to aj podarilo a po nejakom čase sa vydavateľstvá začali o ňu biť. NESTALO BY SA TO VŠAK, KEBY SA TÁTO SILNÁ ŽENA VZDALA PRI PRVOM NÁZNAKU NEÚSPECHU. Pri každej prekážke sa ukáže, akú silnú máte vôľu a aká silná je vaša motivácia. Ukáže sa to, s akou silou a odhodlaním si idete za splnením svojho sna.

Ako jeden múdry človek povedal: „Ak by sa dieťa vzdalo po prvom páde, nikdy by sa nenaučilo
chodiť.“ A mal teda obrovskú pravdu.

1 komentár k článku “Ruka v rukePridajte vlastný →

  1. Four to five portions of this veggie juice should be consumed each week to obtain the desired result. However, it is important to get the doctor’s opinion first before you take these oral medications because these could have bad side effects around the body.

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *