Návyky úspešných

7 návykov miliardárov ktoré im dopomohli k úspechu.

1. Sú skromní

Ak sa pozriete na miliardárov, všimnete si, že  nehľadajú luxusné kabelky alebo lesklé športové autá. Vezmite si napríklad Marka Zuckerberga, ktorý má viac ako 50 miliárd dolárov a riadi vozidlo Volkswagen Jetta.
Skutočne úspešní jednotlivci vedia, že skutočný luxus je schopný presadzovať svoje sny, namiesto toho, aby bol viazaný na svoje výdavky. Takže sa snažia každodenne rozširovať svoje bohatstvo a využívať ho na budúce projekty.

2. Celoživotní študenti

Každý miliardár potrebuje čas na štúdium trendov, konceptov a finančných správ každý deň, aby sa stal odborníkom vo svojom odbore a vedel o tom , čo je aktuálne. Napríklad Warren Buffett údajne strávil až 80 percent svojho dňa čítaním kníh.

3. Cvičenie

Cvičenie nie je už len novoročné predsavzatie. Podnikatelia ako Richard Branson vychádzajú z hodnoty pravidelného cvičenia – hrdo hovorí , že táto pravidelná fyzická aktivita vám môže poskytnúť späť štyri ďalšie hodiny produktivity každý deň.

4. Meditujú

V poslednej dobe si ľudia uvedomujú výhody, ktoré môže priniesť sedenie a vyčistenie si mysle, vrátane zlepšenia pamäti a zvládania stresu. Miliardári sa nijako nelíšia – v skutočnosti sa generálny riaditeľ spoločnosti Twitter Jack Dorsey, zobudí každý deň o 5:00 aby meditoval.

Ak ste nikdy predtým nemeditovali, skúste si jednoducho niekoľko hlbokých upokojujúcich nádychov hneď ako vstanete. Stačí len pár minút denne.

5. Začínajú skoro

Tento tip platí pre vaše financie, ale aj pre váš kariérny úspech. Začnite šetriť peniaze a investovať čo najskôr. Miliardári si uvedomujú obrovskú hodnotu aj malého investovanie prostriedkov, pretože sa môžu stať obrovským majetkom neskôr.
Navyše niektoré z najväčších svetových firiem sú riadené generálnymi riaditeľmi, ktorí majú menej ako 40 rokov, napríklad Mark Zuckerberg (33). Títo mladí generálni riaditelia dokázali využiť svoje silné stránky v živote v mladom veku ako katapult k úspechu.

Nemusíte byť mladí, aby ste dosiahli úspech, ale mali by ste prijať postoj, že nikdy nie je príliš neskoro na to, aby ste začali premýšľať o vašej budúcnosti. Nebojte sa urobiť skok v kariére aj keď si myslíte, že ste príliš neskúsení. Ak budete čakať na perfektné načasovanie aby ste využili príležitosť, nemusí nikdy prísť.

6. Robia veci inak

Mnoho ľudí trávi väčšinu svojho života lezením po firemnom rebríčku a snaží sa dostať na vyššiu pozíciu. V skutočnosti najúspešnejší ľudia našli spôsob, ako ísť proti prílivu toho, čo robia všetci ostatní. Sara Blakely, najmladšia miliardárka na svete urobila tvarové oblečenie, ktoré bolo iné, ako robili iné spoločnosti.

7. Neberú odpoveď NIE

Jedna vec, ktorú majú všetci miliardári a veľkí myslitelia spoločnú je to, že v určitom čase v ich živote boli odpovede na otázky „nie“.
Uvedomte si, že „nie“ je len názor človeka. Rozdiel v týchto úspešných príbehoch spočíva v tom, že tieto ťažké skúsenosti a odmietnutia ich  posunuli vpred a dokonca ich využili ako odrazový mostík pre úspech. Uvedomujú si, že žiadne odmietnutie nie je konečné – je to len ďalší názor.

0 komentárov k článku “Návyky úspešnýchPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *