Motivácia

Motivácia podľa Remeza Sassona.

Koľkokrát ste s nadšením začali tréning na chudnutie,tréningový program pre kulturistov alebo aerobik? Koľkokrát ste sa začali učiť cudzí jazyk a po čase nahovárania si, že to aj tak nezvládnete ste skončili?

Častým dôvodom je to nedostatok motivácie, alebo len krátkodobá motivácia.

Motivácia sa v dnešnej dobe stala populárnym výrazom. Existujú motivační tréneri a rečníci či motivačné knihy a články. Čo vlastne motivácia je a prečo ju potrebujete?

Motivácia je hnacou silou. Aby ste dosiahli čokoľvek, potrebujete hnaciu silu, inak sa nič nestane. Prianie nie je dostatočne silné, aby ste mohli konať. Prianie je slabá túžba. Iba silná túžba vás môže viesť k pokroku, konať a dosiahnuť vytúžené ciele.

Aby ste boli motivovaní, musíte presne vedieť čo chcete, mať silnú túžbu a byť ochotný urobiť všetko, čo je potrebné na dosiahnutie cieľa.

Je ľahšie udržiavať motiváciu v súvislosti s krátkodobými cieľmi. Pokiaľ ide o dlhodobé ciele, nie je vždy možné udržať motiváciu na dlhšie časové obdobie. To je dôvod, prečo je rozumnejšie začať s malými cieľmi a po získaní skúseností s tým, že ste motivovaní, postupujete k väčším cieľom.

Ak chcete získať určitý objekt alebo dosiahnuť určitý cieľ ale nemáte dostatočnú motiváciu konať, znamená to, že túžba alebo cieľ nie sú dosť dôležité. Aby ste boli motivovaní prijať kroky a urobiť niečo, čo sa týka vášho cieľa, musíte mať silnú túžbu.

0 komentárov k článku “MotiváciaPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *