Dobrý nápad

Vykročiť na cestu k úspechu môžete v akomkoľvek veku. Na internete sa dočítate o množstve úspešných ľudí, ktorí začali zarábať už od útleho veku.

Prvotným krokom je mať nápad. Nápad, ktorý vám zarobí milióny. V nasledujúcich riadkoch si napíšeme o mladom človeku, ktorý v svojom veku namiesto hrania sa s kamarátmi dokázal niečo, o čo sa snažia denne milióny ľudí.

Cameron Johnson začal podnikať už v deviatich rokoch. Začal tým, že vyrábal pozvánky na rodinnú oslavu. Vtedy ešte netušil, že rozhodnutím pomôcť rodine pri príprave začína jeho kariéra. Jeho pozvánky sa všetkým páčili natoľko, že si ich začali objednávať. Najprv príbuzní, rodinní známi a neskôr aj cudzí ľudia.

Za svoje prvé zarobené peniaze Cameron odkúpil od svojej sestry plyšové hračky. Prečo to robil? No predsa investoval aby zarobil ďalšie peniaze. Hračky následne predal na eBay za desaťnásobne vyššiu sumu. Keď si uvedomil, že to funguje, začal kupovať tieto hračky priamo od výrobcu a predávať ich ďalej. Jeho biznis pokračoval a on za 3 roky zarobil neuveriteľných 50-tisíc dolárov. Áno, mal len 12 rokov.

O rok neskôr prišiel s ďalším nápadom. Služba, ktorú pomenoval My EZ Mail posielala e-maily bez zverejnenia informácií o odosielateľovi. Tento nápad mu za krátky čas zarábal 3-tisíc dolárov mesačne.

Keď mal 13 rokov, s ďalšími mladými podnikateľmi založil reklamnú spoločnosť, ktorá fungovala ako služba platená prostredníctvom reklamy. Začali spolupracovať aj so známymi spoločnosťami ako Advertising.com alebo DoubleClick.com.

Keď ma Cameron 19 rokov, jeho majetok mal hodnotu viac, ako 1-milión dolárov.

Tento úspešný, teraz už dospelý, človek na svojej ceste stále pokračuje. Je z neho známy obchodník a lektor a je tiež autorom niekoľkých kníh.

0 komentárov k článku “Dobrý nápadPridajte vlastný →

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *